Kompresorownia 
i jej rewitalizacja

Dziś teren, który niegdyś pełnił funkcję przemysłową, zyska nowe życie oraz zostanie przywrócony miastu i jego mieszkańcom. W miejscu dawnej huty powstanie Nowy Wełnowiec, który napisze kolejny rozdział w historii dzielnicy. Już na pierwszym etapie realizacji projektu zrewitalizowany zostanie ostatni pozostały fragment budynku huty – kompresorownia, która po renowacji będzie witała osoby korzystające z przestrzeni Nowego Wełnowca. Tu stare spotyka się z nowym. Budynek kompresorowni stanie się jednym z kluczowych elementów Nowego Wełnowca – jako ostatni świadek historii huty otrzyma on nowe życie.
Widok dzienny Widok nocny
Dzień Noc
Kompresorownia, wybudowana około 1905 roku, pełniła najpierw rolę zaplecza przemysłowego, a z biegiem lat podlegała licznym modyfikacjom, tracąc pierwotne detale architektoniczne i części oryginalnych konstrukcji. W ramach rewitalizacji planuje się przywrócenie pierwotnego wyglądu budynku. Oczyszczone i uzupełnione zostaną ceglane elewacje z łukami oraz ściany z charakterystyczną linią attyki. Planowane jest także przywrócenie oryginalnych otworów okiennych, dzięki czemu obiekt odzyska swój dawny industrialny charakter.
Widok dzienny Widok nocny
Dzień Noc
Po zakończeniu prac kompresorownia stanie się ważnym punktem Nowego Wełnowca – tu znajdzie się makieta inwestycji, punkt informacyjny, a także przestrzeń na spotkania dla mieszkańców. Dzięki temu stara kompresorownia stanie się symbolicznym miejscem, w którym historia Wełnowca spotyka się z jego nowoczesnym i zrewitalizowanym charakterem, będąc symbolem harmonijnego połączenia przeszłości z przyszłością.
Pierwszy obraz Drugi obraz Trzeci obraz
First Second Third